Saray Anaokulu

Değerler (Karakter) Eğitimi

Temel İslami, ahlaki ve beşeri değerleri kazandırarak kişisel, sosyal, akademik bilgi ve becerilerini davranışa dönüştürmüş nesiller yetiştirmektir.

Aklı ve kalbi arasında bağ kurabilecekleri bir eğitim ikliminde yaradılış amacını bilen ve buna göre davranan; milli, manevi, kültürel değerleri benimsemiş; kendisine, ailesine ve milletine faydalı, sağlam karakter ve itikada sahip nesiller yetiştirmektir.

     Saray okullarında her bir öğrenciye Kuran-ı Kerim, İlmihal, siyer-i Nebi eğitimi verilmektedir. Öğrencilerimiz bizzat özel salonlarında  manevi eğitimi almaktadırlar.

     Her seviye grubu için özel hazırlanmış müfredatlar, kur sistemi halinde erkek ve kız öğrencilerimize özel olarak sadece değerler eğitimi için hazırlanmış ortamlar, her ay farklı bir değere yer verilmektedir. Doğruluk, dürüstlük, merhamet, paylaşım, saygı, sevgi, hoşgörü, anne hakkı, baba hakkı, kul hakkı, helal, haram, kardeşlik, dostluk vb. değerler pano çalışması, sunum, seminer vb. etkinliklerle öğrencilerimize anlatılmaktadır. Bu değerlerle ilgili ders içerisinde ve dersler arası çalışmalar yapılmaktadır.

     Bu değerlerle ilgili öğrencilere yönelik çalışmalarımızın yanında velilere yönelik de çalışmalar yapılmaktadır. Velilere ayın değerleri ile ilgili sohbetler paylaşılmakta, seminerler düzenlenmektedir.

 


 

Bizi Takip Edin

 

Instagram'da Biz